Як працюють гормони в організмі?
Гормони надають дистантну дію: потрапляючи з потоком крові в різні органи та системи організму, вони регулюють діяльність органу, розташованого далеко від синтезуючої їх залози, при цьому навіть дуже мала кількість гормонів здатне спричинити значні зміни діяльності органу.
Гормони відповідають за ключові процеси організму: метаболізм, зростання та розвиток, статеву функцію та репродукцію, частоту пульсу, артеріальний тиск, апетит, цикли сну та неспання, температуру тіла та багато інших.
Ендокринна система складається із залоз внутрішньої секреції: гіпофіза, щитовидної, навколощитовидної, підшлункової, надниркових залоз, статевих. Ці залози виділяють гормони – регулятори обміну речовин, зростання та статевого розвитку організму.
Це ціла група жіночих статевих гормонів, до яких належать естрон, естріол та естрадіол. Всі вони виробляються в яєчниках, відповідають за формування фігури за жіночим типом, розвиток статевих органів та регулюють менструальний цикл. Естрогени беруть участь у процесі відновлення клітин всього організму, зокрема шкіри.