Як правильно проводити мульчування?

Найкраще настилати мульчу на грядки через 5-6 годин після дощу чи поливу. Щоб поверхня ґрунту не ущільнювалася, перед мульчуванням її слід пропушити. Для циркуляції повітря необхідно залишати проміжок між мульчею та стеблами рослин.

Мульчу розташовують навколо висаджених рослин, відступаючи від стовбурів та стебел на кілька сантиметрів. Попередньо, до розташування мульчі, здійснюють прополку та полив. Добрива вносяться під шар мульчі. Більшість матеріалів, що використовуються для мульчування, добре знайомі садівникам та городникам.

Якщо це органіка, наприклад, дрібні гілочки з чагарників або грубе листя, тоді навесні необхідно їх позбутися. Такий захисний шар може добре зберегтися за зиму і, фактично, не перепріти. Але прибирати їх потрібно тільки тоді, коли вже не буде заморозків.

Однак роблять це не восени, а навесні, коли настає час першоцвітів. Укриті мульчів молоді цибулинні (нарциси, тюльпани, крокуси, мускарі та ін) можуть постраждати від дефіциту сонячних променів. Крім того, старий субстрат слідує прибирати ще й тому, що він заважає прогріванню ґрунту.

loading
×