Як правильно розрахувати північний стаж?

Як розрахувати північний стаж Кожен 1 рік, відпрацьований людиною на Крайній Півночі, вважають як 1 рік страхового стажу, а 1 рік, який відпрацьований у прирівняних районах вважають за 9 місяців спец. стажу. Вахтувальникам до стажу включають не тільки сам період роботи, а й час роботи, а також проміжок відпочинку між вахтами.

Щоб розрахувати північний стаж співробітника, необхідно визначити, у яких регіонах він здійснював трудову діяльність. У випадку право на дострокову пенсію надається за наявності 15 років стажу в районах Крайньої Півночі, а для місцевостей, які вважаються прирівняними до Крайньої Півночі – 20 років стажу роботи.

Усі стандартні періоди тимчасової непрацездатності, що припадали на період роботи, в північний стаж зараховуються – лікарняні, відпускні, навчання за місцем роботи, короткострокові обов'язкові курси підвищення кваліфікації тощо. Уряд підготував проект постанови, що розширює пільговий стаж.

Мінімально необхідний північний стаж для дострокового призначення пенсії при цьому не змінюється і, як і раніше, становить 15 календарних років у районах Крайньої Півночі та 20 календарних років у прирівняних місцевостях. Вимоги щодо страхового стажу аналогічно не змінюються і становлять 20 років для жінок та 25 років для чоловіків.

loading
×