Як роблять колоноскопію кишківника?

Колоноскоп є гнучкою трубкою, зі складною внутрішньою будовою, з камерою на кінці. Колоноскоп вводиться у пряму кишку через анус і далі у всі відділи товстого кишківника; через канал в ендоскопі подається повітря, а через інший канал забирається зайва рідина.

Колоноскопія – це боляче Насправді болю немає: пацієнтів нічим не ріжуть, не дряпають, нічого не видаляють. Буде неприємно, тому що для огляду кишечника нагнітається всередину повітря, і з'являється почуття здуття (розпірання). Після маніпуляції все введене в ШКТ повітря видаляють, і неприємні відчуття зникає.

Враховуючи відчутну болючість дослідження, колоноскопію краще проводити під наркозом. Використовуються різні види знеболювання та наркоза: місцева анестезія полягає у змащуванні наконечника колоноскопа гелем, що зменшує чутливість.

Колоноскопія триває 15-45 хвилин. Зверніть увагу: це нестрашна процедура, яка найчастіше проходить легко та безболісно. За Вашим загальним станом, пульсом, тиском та диханням фахівці постійно стежитимуть. Головне – неухильно дотримуйтесь усіх інструкцій лікаря, який проводить колоноскопію.

loading
×