Як роблять пункцію?
Пункцію (аспірацію) кісткового мозку у пацієнтів зазвичай роблять із заднього гребеня здухвинної кістки таза, при цьому пацієнт лежить на животі. Область виконання процедури дезінфікується. Пункція проводиться спеціальною пункційною голкою. Для проведення дослідження використовуються одноразові голки імпортного виробництва.
Обробляють шкіру, намічають та анестезують новокаїном місце проколу. Троакаром проколюють черевну стінку і витягують мандрен. Перші порції рідини, що вільно стікає, беруть у пробірку для дослідження, а потім рідина стікає в таз.
Пункція (від латинського punctio укол) – прокол (тканини, порожнини, судини) з лікувальними чи діагностичними цілями. Отриманий під час пункції матеріал може бути спрямований на цитологічне чи гістологічне дослідження. Здійснюється як класичним способом, і під контролем УЗД.
Люмбальна пункція – Це процедура, яка виконується для забору зразка спинномозкової рідини (Cerebrospinal fluid (CSF)). Спинномозкова рідина оточує ваш головний та спинний мозок. Люмбальну пункцію (lumbar puncture (LP)) також називають поперековим проколом.