Як рубається БЦЖ?

Щеплення характеризується утворенням папули (плями), пустули або невеликого нагноєння в місці введення вакцини проти туберкульозу. Потім ця освіта піддається зворотному розвитку протягом 2 – 3 місяців, під час якої ранка покривається коростою, і поступово гоїться.Apr 7, 2020

Специфіка рубцювання після БЦЖ На місці введення препарату розвивається специфічна реакція. Шкіра запалюється, стає щільною і набряклою, набуває червоного або фіолетового відтінку. З'являються пустули та папули розміром до 5-10 мм, які надалі перетворюються на невеликі виразки, що сочаться гноєм.

На місці введення БЦЖ розвивається специфічна реакція у вигляді папули розміром 5-10 мм у діаметрі, яка потім оформляється у вигляді папули розміром 5-6 мм, пустули з скоринкою, закінчується щеплення освітою рубця розміром 2-10 мм.

Зазвичай після введення вакцини БЦЖ (БЦЖ-М) у місці уколу утворюється папула білого кольору "лимонна скоринка", яка зникає через 15-20 хвилин. На її місці через 4-6 тижнів утворюється інфільтрат до 1 см у діаметрі, потім скоринка.

loading
×