Як спаровуються скати?

Спарювання багатьох скатів відбувається взимку. Під час парування самець знаходиться зверху самки майже впритул слідуючи за нею і, прикусивши її за край грудного диска, вводить один із птеригоподіїв у клоаку самки. Плодючість скатів невелика, запліднені яйця розвиваються в утробі матері та харчуються жовтком та гістотрофом.

Скати – роздільностатеві тварини. Розмножуються або відкладаючи на дно укладені в капсулу яйця, або яйцеживонародженням (малюк вилуплюється з яйця в момент його відкладання). Плодючість схилів складає від одного до кількох десятків мальків (у риби-пили).

Якщо людина, яка нічого не підозрює, настає на ската, що замаскувався на мілководді, то отримує удар хвостом, на якому розташовані довгі отруйні шипи. У великих хвостолів довжина шипа може досягати 37 см. Шипи забезпечені зубцями, а борозенки шипів містять отруту. Зазвичай на хвості знаходяться один або два шпильки.

Скати – це тварини із класу хрящових риб. Для людини небезпечні тільки хвостоподібні, що мають на хвості два зазубрені шипи з отруйними залозами, та електричні схили.

loading
×