Як святкувати свято Покрови Пресвятої Богородиці?

Бажано всією сім'єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися та попросити Богородицю про заступництво. Незаміжні дівчата за старих часів ставили свічки Богородиці, молилися їй і просили послати добрих наречених. Цього ж дня пекли млинці, що було знаком «утеплення» вдома.

Головна традиція Покрова Пресвятий Богородиці – церковна служба. Увечері напередодні, 13 жовтня, проводять всеношну. А вже вранці 14 числа служать Божественну літургію. Цього дня віруючій людині неодмінно потрібно читати молитви, сходити до храму та поставити свічки Пресвятої Богородиці.

На свято Покрова Пресвятої Богородиці жінки ворожили на кохання і проводили обряди, які заманили наречених. У ніч на Покров незаміжні дівчата уві сні могли навіть побачити своє кохання. Дівчата, які хотіли вийти заміж, мали раніше прокинутися і зв'язати свій рушник на ікону Покрова Богоматері.

Крім того, на Покров Пресвятої Богородиці, як і у багато церковних свята, не можна робити серйозну господарську роботу: прибирати, прати, шити, в'язати, гладити тощо. Не можна в свято також поганословити, лаятися з людьми, вживати спиртне, сумувати і перебувати в поганому настрої.

loading
×