Як тривають закриті торги?
Усі закриті торги характеризуються тим, що замовник, тобто бенефіціар даних правовідносин, самостійно, без зайвих публікацій, запрошує на них учасників. Саме замовник обирає компанії, а також коли та як їх покликати на свій закритий конкурс.
Це такий спосіб закупівлі, коли замовник запрошує брати участь у ній певне коло постачальників та видає документацію на їх запити. В аукціоні перемагає той учасник, який запропонував найнижчу ціну. За статистикою Мінфіну за три квартали 2020 року провели 10 330 закупівель у формі закритого аукціон.
Закриті торги — це закупівля товарів, робіт, послуг за особливими договорами, дані про які не повинні перебувати у вільному доступі. Оголошення про проведення закритих торгів, а також відомості про переможців ніде не публікуються.
Коли можна поводити закриті процедури Закритим способом можна проводити лише деякі закупівлі, а саме: Закупівлі для потреб федеральних замовників, якщо інформація про них містить держтаємницю. Будь-які закупівлі, якщо документація або проект містить держтаємницю.