Як у СРСР називали продуктові магазини?
Зі скасуванням карток у 1935 році Радянському Союзі стала формуватися мережа «гастрономів» – Універсальних продовольчих магазинів з різними відділами, при яких часто відкривалися кафе з простою їжею – котлети з гарніром, сосиски, пельмені і т.п.
"Берізка" – мережа фірмових роздрібних магазинів у СРСР, що реалізовували харчові продукти та споживчі товари за іноземну валюту (іноземцям) або за сертифікати, пізніше – чеки Зовнішпосилторгу та Зовнішторгбанку (радянським закордонним працівникам — дипломатичним, військовим та технічним фахівцям, зокрема …
Магазин, устар. лавка — підприємство роздрібної торгівлі, розміщене у стаціонарному будинку, обладнаному продажу товарів та надання послуг. Будівля або частина будівлі, де розташовується сучасний магазинзазвичай включає як власне торговий зал, так і підсобні, адміністративно-побутові приміщення та склади.
Супермаркети Під такою назвою розуміють порівняно великі заклади роздрібної торгівлі, які працюють за низькими націнками. Їхнім головним завданням є задоволення основних потреб населення у продовольстві, у конкретних видах промислової продукції та на послугах для дому.