Як ведмеді лягають у сплячку?
Частота дихання та серцебиття у ведмедя у сплячці зменшується у чотири-п'ять разів, температура тіла знижується на 2–7 °С, а загальний рівень метаболізму – на 50–70%. За рахунок запасів жиру великі ведмеді можуть існувати у стані сну протягом кількох місяців.
У барлозі, у теплі та безпеці, ведмеді сплять всю довгу та холодну зиму. Нерідко ведмедик спить на боці, згорнувшись клубком, іноді на спині, рідше сидить, опустивши голову між лапами. Якщо під час сну звіра потривожити, він легко прокидається.
Спячка ведмедів у деяких випадках триває до півроку. Під час сплячки деякі види, наприклад, чорний ведмідь (Ursus americanus), знижують пульс з 55 ударів за хвилину до приблизно 9. Рівень метаболізму знижується на 53%. Звичайно, весь цей час ведмеді не їдять, не п'ють і не виробляють відходи життєдіяльності.
Ведмеді виживають взимку без їжі, бо це зумовлено їхньою природою. У період зимового сну у них дуже сильно змінюється фізіологія, а після, навесні, вони виходять з барлоги і довгий час приходять до тями — цей період називається ходяча гібернація.