Як визначити мажорні тональності?
Мажор має світлий, радісний відтінок, мінор – відтінок темний, сумний. Зазвичай навіть трохи натренований слух дозволяє швидко впізнати лад. Для самоперевірки можна програти тризвучтя або гаму тональності, що визначається, і порівняти на гармонійність звучання з основною мелодією.
На слух – з'ясувати загальний настрій твору (мажор чи мінор). Маючи на руках ноти – шукайте знаки альтерації (при ключі або випадкові в місцях зміни тональності). Визначити тоніку – умовно це перший або останній звук мелодії, якщо не підходить – визначати стійку, "опорну" ноту на слух.
https://tunebat.com/Analyzer – ресурс, який швидко визначить тональність треку, біта, лупа, вокалу, пісні, а також їх BPM. Дуже зручний ресурс, якщо у вас немає можливості перевірити тональність у музичній програмі, або якщо ви хочете перевіряти ще раз після інших аналогічних аналізаторів.
Для визначення знаків потрібно йти по порядку бемолей, знайти в ньому назву тональності (Тобто назва тоніки) і додати ще один, наступний бемоль. Наприклад, визначимо знаки Ля-бемоль мажору. Ідемо по порядку бемолів і знаходимо ля-бемоль: сі, мі, ля – ось він. Далі – додаємо ще один бемоль: сі, мі, ЛЯ і ре!