Як визначити швидкість різання під час свердління?

V = p · D · п/1000, де D – діаметр заготовки по оброблюваної поверхні (при токарній обробці), діаметр свердла (при свердлінні) або діаметр фрези (при фрезеруванні), мм; п – частота обертання заготівлі або інструменту, об/хв; 1000 – коефіцієнт переведення міліметрів у метри; p = 3,14.

Подача S при свердлінні* і розсвердлювання відповідає осьовому переміщенню свердла за один оборот заготовки і виражається в мм/про. Швидкість різання v для свердла, що не обертається, дорівнює окружній швидкості обертання обробленої поверхні отвору в м/хв. Подача свердла на токарних верстатах найчастіше здійснюється вручну.

Швидкість різання варіюється від 100% на периферії до нуля центрі. Центральна пластина працює зі швидкістю від 0 до 50% від vc max.

Швидкість різання розраховують за емпіричними формулами, встановленими для кожного виду обробки. Величина швидкості різання визначається умови збереження періоду стійкості ріжучого інструменту. де: Cv; xv; yv; mv – емпіричні коефіцієнт та показники ступеня, наведені в табл.

loading
×