Як взаємодіють амінокислоти?

Подібно до карбонових кислот, амінокислоти реагують із лугами з утворенням солей: Отже, амінокислоти утворюють солі і з кислотами, і з лугами Тобто амінокислоти є амфотерними органічними сполуками. Розчини амінокислот не змінюють фарбування індикаторів.

При взаємодії молекул амінокислот між їх залишками виникає зв'язок, який називається пептидним зв'язком. Пептидна зв'язок – зв'язок, що виникає між залишком аміногрупи однієї молекули амінокислоти та залишком карбоксильної групи іншої молекули амінокислоти − NH − CO − у поліпептидах.

Пептидна зв'язок – Вид амідної зв'язку, що виникає при утворенні білків і пептидів в результаті взаємодії α-аміногрупи (-NH2) однієї амінокислоти з α-карбоксильною групою (-СООН) іншої амінокислоти.

Амінокислоти можуть реагувати один з однимаміногрупа однієї кислоти з'єднується з карбоксильною групою іншої кислоти, при цьому відбувається виділення води. Група атомів СО-NH називається пептидною (або амідною) групою, а зв'язок між атомами вуглецю та азоту – пептидним (амідним) зв'язком.

loading
×