Як з'явилися карткові масті?

Чотири стандартні символ мастей вперше були використані на французьких гральних картах, зроблених у Руані та Ліоні в XV ст., приблизно в той час, коли почалося масове виробництво гральних карт методом ксилографії. Трефи називають також конюшини або квіти.

У Європу гра проникла приблизно в середині XIV століття, мабуть, через Єгипет. Карткові масті вже тоді були схожі на нинішні, проте їхні назви та зображення змінювалися від країни до країни. У Німеччині, наприклад, утвердилися серце, дзвіночки (бубонці), жолуді та листя, в Італії — кубки, монети, жезли та шаблі.

Слово прийшло із французького valet, де означає слугу, лакея. Схиляється це слово — запам'ятати просто — подібно до слова «балет»: валет, валет, валет, валет, валет, про валет.

Найпоширеніший у Росії дизайн гральних карт – традиційні «Атласні карти», – був створений ще в середині ХІХ століття академіком живопису Адольфом Йосиповичем Шарлеманем. З того часу малюнок не змінився, крім того, що з карти червового валета та бубнового туза було прибрано зображення герба Російської імперії.

loading
×