Як змінюють хамелеони колір?

Переміщаючи пігменти у клітинах. У товщі шкіри хамелеону є спеціальні клітини – хроматофори, що містять зерна різних пігментів. Ці клітини мають відростки, що займають широке простір, і пігменти можуть по них рівномірно розподілятися.

Під зовнішнім прозорим шаром шкіри у хамелеонів розташовані шари спеціальних клітин – хроматофор. У верхніх шарах ці клітини містять жовтий або червоний пігмент, а в нижніх – гуанін – пігмент, що добре відбиває синій колір. Якщо верхній шар буде жовтим, а нижній – синім – то на хамелеоні ми побачимо зелений колір.

Колір шкіри змінюється в залежності від почуттів, які відчуває тварина. Це може бути страх, лють чи збудження. А на довкілля він не звертає уваги. Лють фарбує хамелеону у темний колір, а збудження чи страх у світлі відтінки та жовті плями.

Шкіра хамелеону містить кілька шарів особливих клітин, так званих хроматофорів (від грецького chroma, «колір», і pherein, «нести»), кожен зі своїми кольоровими пігментами. Зміна співвідношення між шарами змушує шкіру відбивати різні типи світла, роблячи хамелеону такою собі ходячою музикою.

loading
×