Які корисні копалини в Африці?

В Африці зосереджено приблизно 30% світових запасів корисних копалин, 8% світових запасів природного газу, 12% світових запасів нафти; на континенті знаходиться 40% золота світу і до 90% хрому та платини. Найбільші запаси кобальту, алмазів, платини та урану у світі перебувають у Африці.

Видобуваються понад 40 видів корисних копалин — мідь, золото, вугілля, марганцеві та залізні руди тощо, за винятком нафти, газу та бокситів. ПАР займає перше місце у світі з видобутку золота.

Надра Африки багаті природними ресурсами. Оціночно, на 2019 р. на континенті знаходиться 60% світових запасів марганцевих руд, хрому – 48%, титану – 44,5%, бокситів та золота – 42%, урану – 19%, нафти – 12%, природного газу – 8%. Крім того, в Африці видобувається 90% світової платини, 52% алмазів, 42% кобальту та 36% ванадію.

Самий Значний з видобутку мінеральних копалин район перебуває біля трьох країн: Ботсвани, Зімбабве і ПАР. У цих країнах існують родовища різних рудних та нерудних, а також паливних корисних копалин, крім нафти та газу.

loading
×