Які корисні властивості у батата?

Батат перевершує картопля за вмістом клітковини, заліза та кальцію. Зрілі бульби солодкої картоплі містять багато крохмалю (до 30%), глюкозу, мінеральні солі, вітаміни та провітаміни. Особливо багаті каротином та вітамінами сорти з жовтою, помаранчевою та червоною м'якоттю.

Батат часто рекомендують людям з діабетом, оскільки інсуліновий індекс коренеплоду значно нижчий, ніж у картоплі, що допомагає стабілізувати рівень цукру на крові. Коренеплід також сприяє нормалізації активності печінки, нирок та шлунково-кишкового тракту, а також допомагає при хронічній втомі, безсонні, захворюваннях очей.

Бульби батата містять жіночі фітогормони (прогестерон та естроген), які благотворно впливають на функціонування репродуктивної системи та нормалізують роботу нервової системи. Лікарі рекомендують вживати батат тим, хто хоче нормалізувати цикл та налагодити роботу жіночих статевих органів.

Батат не можна вживати при загостренні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час вагітності та годування груддю також слід утриматися від цього препарату. Не рекомендується вживати батат у холодному вигляді, це може спричинити неприємні відчуття в ділянці живота.

loading
×