Які особливості будови прокаріотичної клітини порівняно з еукаріотичною?

Головна відмінність У прокаріотів немає ядра, кільцева ДНК (кільцева хромосома) розташована прямо в цитоплазмі (Ця ділянка цитоплазми називається нуклеоїд). У еукаріотів є оформлене ядро ​​(спадкова інформація [ДНК] відокремлена від цитоплазми ядерною оболонкою).

Крім рибосом усередині прокаріотичної клітини немає інших органел і мембранних структур, у той час як еукаріотичні клітини містять ендоплазматичну мережу, апарат Гольджі, мітохондрії та інші органели. Усередині клітин прокаріотів можуть бути газові бульбашки або інші включення, оточені білковою оболонкою.

Клітини прокаріот не мають ядра та мембранних органоїдів. Кожна прокаріотична клітина обмежена цитоплазматичною мембраною та клітинною стінкою, основу якої складає каркас із муреїну. На відміну від грампозитивних бактерій, у грамнегативних поверх клітинної стінки є зовнішня мембрана.

Еукаріотична клітина відрізняється від прокаріотичної більшими розмірами та більш складним будовою. Лінійні розміри еукаріотичної клітини зазвичай становлять десятки мкм (у тварин близько 10-40 мкм, рослин 100-200 мкм). Основні структури еукаріотичної клітини: цитоплазматична мембрана, цитоплазма та ядро.

loading
×