Які правила переміщення у зоні крокової напруги ви знаєте?

Пересуватися в зоні "крокового" напруги слід у діелектричних ботах чи калошах або "гусячим кроком" – п'ята крокуючої ноги, не відриваючись від землі, приставляється до носіння іншої ноги. Не можна відривати підошви від поверхні землі та робити кроки, що перевищують довжину стопи.

Що таке крокова напруга Крокова напруга – Це різниця потенціалів (напруги) на ділянці струмового ланцюга. Показник крокової напруги залежить від сили струму та питомого опору ґрунту. Він являє собою відстань (різницю потенціалів) між двома ногами людини.

Якщо постраждалий лежить у зоні крокової напруги або стосується електричного дроту, то наближатися до нього можна тільки в діелектричних ботах або «гусячим кроком». Торкатися до постраждалому можна тільки після повного звільнення його від електричного струму.

Щоб без сторонньої допомоги вийти із зони впливу струму, постраждалому слід забезпечити мінімальну різницю потенціалів між точками дотику до поверхні. Це досягається максимально можливим зменшенням довжини кроку.

loading
×