Які слова слід говорити при частуванні будинкового?

Пригощає будинкового зазвичай господиня (будинкові більше вподобають до жінок), при цьому вона тричі вимовляє: «Господар-батюшка, будинковий, від мене (своє ім'я) прийми частування на знак поваги, їж-пий, гуляй, мені (ім'я) та моїй сім'ї допомагай, від бід та хвороб захищай, жити у добробуті та багатстві допомагай!» Після кожного …Feb 10, 2022

Знаючи про слабкість будинкового до курей у листопаді наші предки починали «курячі іменини» – пекли пироги з цим птахом і шанували будинковому скоринки від них. Що говорити домовикові, коли пригощаєш? Запрошуючи до трапези будинкового, Слід сказати: «Дідусь домовик, прийми частування, підношу з пошаною!».

Щоб задобрити будинкового, потрібно навести вдома порядок, припинити лаятись і дуже голосно попросити вибачення у будинкового. Також потрібно наливати йому склянку молока з печивом та покликати на трапезу. Головне – якщо домовик прийме ваше частування, не обдуріть духу будинку. Дотримуйтесь своїх обіцянок, або можете образити його ще більше.

Дуже важливо у спілкуванні з будинковим не залишати на столі ті речі, які будинковий не дуже любить: ножі, виделки, леза, часник, цибулю, сіль, а також цигарки. Крім того, будинковому не до душі пил, безладдя і скандали. Найкраще з будинковими спілкуються діти та кішки.

loading
×