Які випромінювання досягають земної поверхні?

Випромінювання, що досягає земної поверхні, складається з прямого та дифузійного. Прямим випромінюванням називається випромінювання, що надходить від Сонця, без зміни його напрямку. Дифузним (або розсіяним) випромінюванням називається сонячне випромінювання після зміни його напрямку внаслідок відбиття та розсіювання атмосферою.Apr 14, 2014

До земної поверхні сонячна радіація доходить у вигляді прямих та розсіяних променів. Спектральний діапазон електромагнітного випромінювання Сонця дуже широкий – від радіохвиль (сонячні радіо-сплески) до рентгенівських променів — проте максимум його інтенсивності посідає видиму (жовто-зелену) частину спектра.

Більш довгі хвилі – радіохвилі, більш короткі – гамма-промені, іонізуюче випромінювання не доходять до поверхні Землі, тому що затримуються у верхніх шарах атмосфери, зокрема в озоновому шарі.

Нагріта земна поверхня випромінює тепло (інфрачервоне випромінювання), яке поглинається шарами атмосферищо призводить до того, що атмосфера випромінює інфрачервону радіацію.

loading
×