Які взаємини існують між раком самітником та Актинією?

Пояснення. Між актинією та раком-самітником симбіоз. У морях дуже звичайні і часто зустрічаються симбіотичні системи актиній та раків-пустельників, коли на раковині-будиночку одного раку поселяються одна або кілька актиній. Актинії отримують з цього співжиття різноманітну користь.

Багато раків-пустельники поміщають на свою раковину актінійякі служать їм засобом захисту від ворогів. Оскільки актинії отримують доступ до залишків їжі раків і в той же час використовують їх як засіб пересування, таке співжиття часто наводять як приклад взаємовигідного симбіозу – протокооперації.

протокооперація (кооперація) – це корисні взаємини організмівколи вони можуть існувати один без одного, але разом їм краще. Наприклад, ракпустельник та актинія, акули та риби-прилипали.

біосферний (кругообіг речовин у природі). Симбіоз – взаємокорисна для організмів різних видів (у цьому випадку, раку пустельника та кишковопорожнинного актинії) форма зв'язку – являє собою, як і інші міжвидові відносини, біоценотичний, або екосистемний, рівень організації живої матерії

loading
×