Які заходи проводять у вогнищі дифтерії?

В осередку після госпіталізації хворого чи носія токсигенних коринобактерій дифтерії заключна дезінфекція проводиться силами персоналу установ (кип'ятіння білизни, посуду, іграшок, вологе прибирання).

Основна міра профілактики – вакцинація, що проводиться відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. До складу вакцини входить дифтерійний анатоксин, що вводиться разом із правцевим анатоксином (АДС, АДС-м) або у вигляді комплексної вакцини. Вакцинація проводиться за схемою 3 – 4,5 – 6 місяців.

При проведенні протиепідемічних заходів у осередку дифтерії щепленням підлягають особи, що контактували, не щеплені або не мають захисного рівня дифтерійного антитоксину за результатами серологічного обстеження, а також особи, у яких з моменту останньої щеплення проти дифтерії минуло 10 років і більше.

Серологічному обстеженню у вогнищах дифтерійної інфекції підлягають лише особи, які мали безпосередній контакт із хворим чи носієм токсигенних коринебактерій дифтерії, за відсутності документального підтвердження факту проведення їм щеплень проти дифтерії.

loading
×