Яким чином слід пересуватися у зоні крокової напруги?
Пересуватися в зоні "крокової" напруги слід в діелектричних ботах або калошах або "гусячим кроком" – п'ята крокуючої ноги, не відриваючись від землі, приставляється до носка іншої ноги. Не можна відривати підошви від поверхні землі та робити кроки, що перевищують довжину стопи.
Якщо постраждалий лежить у зоні крокової напруги або стосується електричного дроту, то наближатися до нього можна тільки в діелектричних ботах або «гусячим кроком». Торкатися до постраждалому можна тільки після повного звільнення його від електричного струму.
Кроковим називають напругу, яке обумовлено електричним струмом, що протікає по землі або струмопровідній підлозі. Це напруга дорівнює різниці потенціалів між двома точками поверхні, розташованих один від одного на відстані одного кроку.
Безпечною вважається відстань понад 20 метрів від джерела високого потенціалу. Незважаючи на це, вважається, що максимальний радіус поразки крокової напруги становить 8 метрів, якщо у місці обриву небезпечне напруга становить вище 1000 вольт та 5 метрів, якщо значення не перевищує 1000 вольт.