Яким танцем відкривають бал?
На початку XIX століття бал відкривався полонезом, де у першій парі йшов господар із найбільш почесною гостею, у другій парі – господиня з найпочеснішим гостем. Наприкінці XIX століття бал розпочинався вальсом, але придворні, дитячі та купецькі бали відкривалися величним полонезом.
У XVIII столітті було прийнято відкривати бал польською танцем або полонезом, цей танець замінив менует, другим танцем на балу був вальс. Кульмінацією балу була мазурка, і завершував бали котильйон. Кавалери на балах заздалегідь записувалися, запрошуючи жінок на різні танці.
З вальсу тільки починався бал, а за ним йшли інші танці, зокрема, танцювали угорку, краков'як, падепатинер, падеспань, падекатр… На балах існував певний танцювальний порядок, і всі знають, що за так званими дрібними танцями піде перша кадриль, потім, слідуючи розпорядку, друга, третя.
ПОЛОНЕЗ – урочистий танець-Хід у помірному темпі, що має польське походження. Виконувався, як правило, на початку балів, наголошуючи на піднесеному характері свята. У першій парі танцював зазвичай господар будинку чи маршал балу, який вказував порядок фігур.