Який набір хромосом у овоциту II?

Ооцити другого порядку мають гаплоїдним набір хромосом. Третій етап – друга профаза мейозу, що призводить до формування повноцінної яйцеклітини, готової до запліднення. Ооцити другого порядку знову нерівномірно діляться, утворюється яйцеклітина та редукційне тільце, перше тільце також поділяється.

Після настання статевого дозрівання ув'язнені у фолікулах репродуктивні клітини вступають у першу профазу мейозу. Тепер вони є ооцитами другого порядку.

Самі сперматоцити та овоцити 1 порядку мали набір 2n4c, а після їх поділу сперматоцити 2 порядку, овоцит 2 порядку і направне тільце ці клітини отримують набір n2c, що характерно для закінчення мейозу 1. 1. У мейозі 2 сперматоцити 2 порядку утворюють сперматиди з гаплоїдним набором хромосом, nc.

Оогонії мають диплоїдний набір хромосом (2n2c), у ооцитів I-го порядку теж диплоїдний набір хромосом, але кожна хромосома складається із двох хроматид (2n4c); ооцити ІІ-го мають гаплоїдний набір хромосом, але хромосоми ще містять дві хроматиди (n2c) та зріла яйцеклітина, містить гаплоїдний набір хромосом (nc).

loading
×