Який склад травних соків?

До складу шлункового соку входить 99,5% води та 0,5% щільних речовин. Щільні речовини включають ферменти – пепсин, ренін, желатиназу, ліпазу та ін; білки – сироваткові альбуміни та глобуліни, муцин; з мінеральних речовин – кислоти (переважно соляну) та солі.

За допомогою шлункового соку здійснюється шлункове травлення. Шлунковий сік містить соляну кислоту і ряд мінеральних солей, а також різні ферменти, найголовнішими з яких є пепсин, що розщеплює білки, хімозин (сичужний фермент), що створює молоко, ліпаза, що розщеплює жири.

Кишковий сік (Лат. succus entericus) – секрет залоз слизової оболонки кишечника у деяких безхребетних і всіх хребетних, бере участь у процесі травлення. Є безбарвною або жовтуватою рідиною з лужною реакцією, з грудочками зі слизу і злущених клітин епітелію.

Шлунковий сік – це суміш із різних речовин, що виділяються клітинами шлунка. Соляна кислота, бікарбонати та різні ферменти, наприклад, пепсин і внутрішній фактор Касла. Усі вони виконують свої спеціальні функції. Соляна кислота створює і підтримує необхідний рівень кислотності для роботи ферменту пепсину.

loading
×