Яку роль у житті людини відіграють плауноподібні?

У народній медицині суперечки плаунів застосовують як засіб для засипання ран, опіків, обморожень, при екземах, фурункулах, лишаях, бешихових запаленнях. Стебла використовують при захворюваннях сечового міхура, печінки, дихальних органів, при нетриманні сечі, болях у шлунку, при геморої, диспепсіях та ревматизмі.

Плаун. Для людей може бути корисним як декоративна рослина і в медицині використовують її суперечки. Загоює рани, корисний проти фурункулів, проти геморою та ревматизму. Для тварин – у ветеринарній справі годиться проти проносу у корів.

Коріння плаунів є підрядними, тому що розвиваються не з корінця зародка, а відходять від стебла. В даний час плаунів залишилося дуже мало і ці рослини відносяться до категорії охоронюваних. Представники: плаун булавовидний, плаун баранець, плаун річний, плаунок або селягінелла та полушник.

Для всіх плаунів характерно дихотомічне розгалуження пагонів. У разі рівної дихотомії всі пагони займають вертикальне положення, а коріння пучком розташовується біля основи головної втечі.

loading
×