У чому суть кришнаїтів?

Крішнаїзм (IAST: Kṛṣṇaism) група незалежних релігійних традицій (сампрадай) усередині вішнуїзму, заснованих на поклонінні Крішні як верховному богу (Сваям-бхагавану, Пара Брахману), а не аватарі Вішну. Один із найвпливовіших і найпопулярніших напрямів вішнуїзму та індуїзму в цілому.

Взагалі, кришнаїти – Це західне позначення представників філософсько-релігійного вчення, що зародилося в Індії. У себе на батьківщині ця течія називається гаудія-вайшнавізм. Вайшнав – це відданий Всевишнього пана Вішну.

Крішнаїти вірять в єдиного Бога Крішну (а не Шиву, як в індуїзмі, – прим. ред.), в реінкарнацію, карму і те, що кожен предмет (навіть камінь або ваш телефон) має душу. Вони не їдять м'ясо, їм заборонені кава, чай, сигарети, алкоголь, наркотики, їм не можна вступати в статевий зв'язок поза шлюбом і грати в азартні ігри.

Основною духовною практикою кришнаїтів є киртан – колективний спів мантр, особливо мантри «Харе Крішна». Першу спробу проповідувати гаудія-вайшнавізм на Заході було зроблено на початку XX століття кришнаїтським гуру Преманандою Бхараті.

loading
×